2007-03-30

wLex hakkab uuenema

wLexi järgmine versioon hakkab tasapisi kuju võtma.

Uuel wLexil on vanaga ühist vaid niipalju, et tegemist on veebirakendusega, mis sikutab elektroonilisest Riigi Teatajast kasutaja soovitud õigusakte, teisendab need standardipäraseks (X)HTML-iks ning varustab paragrahvide tasemeni ulatuva sisukorraga. Nii wLexi kasutajaliides kui programmikood aga saavad täies ulatuses nullist uuesti üles ehitatud.

Esilehel saab olema seaduste süstemaatiline kataloog (mille allikas, nagu seaduste tekstidegi puhul, on eRT). Kõigi lehtede ülaservas saab olema otsinguväli, kuhu on võimalik sisestada soovitud akti nime lühend või nimes või tekstis sisalduvaid sõnu ning akti kehtivuse kuupäev. Ning akti sisukord saab olema eraldi keritav (see töötab praegu Firefoxi, Safari ja IE7-ga, kuid mitte IE6-ga).

Uuendatud saab ka akti redaktsioonide võrdleja (kuidas täpselt, on praegu veel ebaselge). Samuti tekib loodetavasti võimalus ametlike lühenditega aktide värskemaid redaktsioone vaadata aadressidelt kujul http://wlex.lc.ee/Lühend#pParagrahvinumber.

2 kommentaari:

Margo ütles ...

Austus!

Anonüümne ütles ...

Tegemist on väga tähtsa asjaga, lihtsustada vajaliku materjali leidmine.
Seda vajavad kõige rohkem juura diplomandid, magistrantid ja doktorandid.
Tundub, et sageli on raske leida konkreetset kohtulahendit, oma diplomitööga nägin kurja vaeva ja palusin abi nii EPEst, kui ka mitmest advokaadi büroost, siiski oli äärmiselt raske leida kohtulahendit mis kajastab tervishoiutöötaja reaalset vastutust kohtupraktikas.